ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Produkcja

Projekty wykonywane są ręcznie, klasycznymi technikami złotniczymi ze srebra próby 925. Tylko delikatne łańcuszki, baranki do kolczyków i zapięcia np. karabińczyki, kupowane są gotowe ze sprawdzonego miejsca. W swoich wyrobach wykorzystuje tylko kamienie naturalne, szlachetne i półszlachetne.

Czas realizacji Twojego zamówienia to 7-14 dni roboczych. Zamówienia złożone w dni wolne, traktowane są jakby były złożone w najbliższym dniu roboczym. W okresach wzmożonego ruchu, jak walentynki, Boże Narodzenie, Dzień Kobiet czas realizacji może się wydłużyć do 21 dni.

Na każdym wyrobie jest znak imienny i cecha probiercza wybijana przez Okręgowy Urząd Probierczy w Krakowie, Wydział zamiejscowy w Poznaniu. Jest to zabezpieczenie dla
wyrobów ze złota i srebra, potwierdzające próbę metalu szlachetnego, który został wykorzystany.

Jeżeli posiadasz srebrną biżuterię, której nie nosisz z różnych powodów, pamiętaj, ze zawsze możesz dać jej drugie życie. Możesz ją wysłać do mnie, a ja wykorzystam materiał
i zrobię biżuterię, którą chcesz ze wzorów dostępnych u mnie na stronie, albo na indywidualny projekt.

Opakowania

Opakowania do biżuterii szyte są w lokalnej szwalni pod Poznaniem. Materiał to 90% lnu i 10% bawełny z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100. Zrezygnowałam z klasycznych kartonowych pudełek na rzecz materiałkowych poszewek, ponieważ zdecydowanie łatwiej jest je ponownie wykorzystać, np. do przechowywania czy przewożenia biżuterii.

Ulotki, podziękowania i wizytówki drukowane są na papierze z recyklingu, tuszami wodnymi. Do wysyłki używam kopert SUMO w wypełnieniem tekturowym, z recyklingu, 100% biodegradowalne.