Jak odpowiednio zmierzyć rozmiar?

Choć prawa i lewa ręka wydają się takie same, należy pamiętać, że palce wiodącej ręki są często większe o rozmiar od drugiej. Dlatego zdecyduj wcześniej na której dłoni chcesz nosić dany pierścionek. To samo dotyczy palców sąsiadujących, potrafią różnić się o dwa rozmiary.

Nie bez znaczenia jest też szerokość pierścionka. Cienkie pierścionki mogą być nieco węższe, natomiast szerokie pierścienie, dla wygody zalecam kupować w większym rozmiarze. To dlatego, że szeroka biżuteria ciężko przechodzi przez kostkę, a za ciasne mogą powodować odparzenia.

Pierścionek o odpowiednim obwodzie to taki, który nie zsuwa się przy codziennych
czynnościach, ale jednocześnie nie będzie uciskał palca. Najlepszy rozmiar pierścionka to taki, który z lekkim oporem przechodzi przez palec w najszerszym miejscu.

Wizyta u jubilera

Najlepszym sposobem na zmierzenie rozmiaru swojego palca jest wizyta u jubilera. Posiada on specjalne obrączki pomiarowe, które pozwalają z dużą dokładnością określić jaki nosimy rozmiar pierścionka. Zalecam korzystanie z małych, lokalnych firm jubilerskich.

Zmierz swój istniejący pierścionek

Jeżeli posiadasz pierścionek, który idealnie leży na Twoim palcu, możesz go zmierzyć za pomocą suwmiarki. Przed sprawdź czy pierścionek nie jest zdeformowany, kształ musi być jak najbardziej zbliżony do okręgu. Poźniej spójrz na tabelę i porównaj wynik np.: 18,1 mm to rozmiar 17.

Jeżeli nie masz suwmiarki, wówczas możesz zmierzyć pierścionek samodzielnie przy pomocy poniższych okręgów. Sprawdź czy pierścionek nie jest zdeformowany, tylko zbliżony do idealnego okręgu. Przykładając pierścionek do kolejnych okręgów znajdź ten, który wielkością jest najbardziej zbliżony do rozmiaru biżuterii.

Okręgi z rozmiarami pobierz

Tabela rozmiarów